Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. április
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
3
4
6
7
13
14
15
17
18
19
20
21
27
28
29
30

Összes esemény ›

Hírek / Aktualitások
Összes hír ›

„MERT A SZAKMA A JÖVŐ

AZ OKTATÁS VILÁGÁBÓL A MUNKA VILÁGÁBA VALÓ HATÉKONY ÉS EREDMÉNYES ÁTLÉPÉS TÁMOGATÁSA

Legfontosabb feladatunknak a beiskolázás és a végzős tanulók pályaválasztási döntéseinek segítését tűztük ki. E mellett a szakképzés megújítása, és ezzel párhuzamosan a duális képzőhelyekkel való kapcsolatok ápolása is fontos feladat. Célcsoportjaink az általános iskolás felső tagozatos tanulók és iskolánk végzős diákjai voltak.

Tanév elején iskolánk beiskolázási tevékenységeit készítettük elő. Beiskolázási dokumentumokat szerkesztettünk, amiket később a rendezvényeken használtunk fel. PR anyagokat, plakátokat, szórólapokat aktualizáltuk, a pályaválasztási kisfilmet átdolgoztuk.

Igyekeztünk minél több beiskolázási rendezvényre eljutni. Beiskolázási „Road show” keretében meglátogattuk a környékbeli általános iskolák végzős tanulót, általában osztályfőnöki órákon. Egy általános továbbtanulási tájékoztató után a Perczel képzési kínálatát ismertettük. Kiemeltük, hogy miért érdemes hozzánk jelentkezni. Milyen szakokat indítunk, és milyen végzettséget kapnak, ha sikeresen levizsgáznak a tanulmányi idő végén. Fontosnak tartottuk hangsúlyozni, hogy a mi iskolánkban családias a hangulat, rengeteg szabadidős tevékenység közül tudnak majd választani, sikeres pályázatok segítségével eljuthatnak külföldre is. Az új-átalakuló szakképzés előnyeiről is beszéltünk, kiemeltük azt, hogy várhatóan minden tanuló ösztöndíjat fog kapni. Nemcsak osztályfőnöki órákon jártunk, hanem több szülői értekezletre is kaptunk meghívás.

A BÁI-ban rendezett pályaválasztási rendezvényen bemutattuk iskolánkat, ismertettük a képzési kínálatunkat, példákat mondtunk hol tudnak az általunk meghirdetett szakmák elvégzése után elhelyezkedni. Duális képzőpartnereinek közül is néhányan megjelentek a rendezvényen.

A szekszárdi Jövőd záloga – Pályaválasztási Kiállítás programján is részt vettünk, amit a Babits Mihály Művelődési Központban rendeztek meg. A nulladik napon csak az SZC iskolái mutatkoztak be, majd a régió többi középiskolája is megjelent. Nagyon sok végzős általános iskolás, sőt még fiatalabb társaik is ellátogattak az eseményre. A szombati napon több szülő is érdeklődött.

Iskolánk nyílt napjai minden évben kiemelt események, idén is nagy szeretettel fogadtuk a hozzánk látogató 8. osztályos diákokat és szülőket. Az igazgatónő tájékoztatója után az iskolánkba járó diákok beszéltek arról, hogy mit tanulnak nálunk. Bemutatták a sportéletet, a diákrendezvényekről is meséltek. Itt hirdettük ki internetes játékunk eredményét is. Utána nyitott órákra látogattak a részvevők, a tanműhelyeket és a kollégiumot is megnézték. Két nyílt napot szerveztünk. 

Tanév közben nagy hangsúlyt fektetünk a hozzánk járó, végzős tanulók munkalehetőségeinek megismertetésére, tudjanak önéletrajzot, motivációs leveleket írni. Felhívtuk a figyelmet az állásinterjúk buktatóira, álláskeresési technikákat javasoltunk nekik.  

A félév lezárása után az iskolánk végzős tanulóinak minden osztályban, osztályfőnöki órák keretében tartottunk az érettségiről, továbbtanulási lehetőségekről, felvételi pontszámításról tájékoztatókat. A szülőknek is átadtuk ezeket az információkat, egy erre a célra meghirdetett szülő értekezleten. Igény és érdeklődés esetén segítettünk a tanulóknak az e-felvételi lap kitöltésében.

Több felsőoktatási intézménnyel közvetlenül is tartottuk a kapcsolatot. A Gábor Dénes Főiskoláról Prof. Dr. Keszthelyi-Szabó Gábor és a PR felelős Grósz Ádám tartott előadást a végzős 12. évfolyamos Perczeles tanulóknak. A Kaposvári Egyetem meghívására részt vetünk az intézmény nyílt napján diákjainkkal. Képzési együttműködést terveztünk megvalósítani a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karával, de sajnos a koronavírus miatt kihirdetett veszélyhelyzet miatt a tárgyalások nem tudtak elkezdődni.

A végzős tanulóknak prevenciós előadásokat tartott Márk László és Tóth Ágnes a Tolna Megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztálya. A tájékoztató egyebek mellett a továbbtanulásról, a munka világáról, a külföldi munkavállalásról, a hivatalos ügyek intézéséről szólt.

Természetesen kiemelten hirdettük iskolánkban a 2020-2021 tanévre meghirdetett ötödéves OKJ-s képzéseinket. A tanulókat osztályfőnöki órákon tájékoztattuk és szüleik is értesültek a lehetőségekről, a képzések előnyeiről, elsősorban arra hívtuk fel a figyelmet, hogy így lesz „befejezett” a képzés, és szakirányú továbbtanulásnál többletpontot jelent.

A duális képzés a kilencedikes tanulóknál Tanulószerződés megkötésével kezdődik. A koronavírus miatt volt egy kevés kimaradás a szervezésben, de szerencsére már a veszélyhelyzet kihirdetése előtt több gyakorlati képzőhely képviselője eleget tett meghívásunknak, és mutatta be az általa képviselt vállalatot, hogy ezzel is megkönnyítse a kilencedikes szakközépiskolás tanulóknak a döntést.

A megváltoztatott vizsgafeltételek mellett reméljük, hogy tanulóink sikeresen teszik le az érettségi és a szakmai vizsgájukat. Igyekszünk jó tanácsokkal segíteni őket az iskola, vagy a munkahely kiválasztásában.

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva