Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. április
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
3
4
6
7
13
14
15
17
18
19
20
21
27
28
29
30

Összes esemény ›

Hírek / Aktualitások
Összes hír ›
Főoldal / Pályázatok / GINOP 6.2.3-17-2017-00038 / Fejlesztési területek / 6. (Tanórán kívüli) Közösségfejlesztő, közösségformáló tevékenységek centrum szintű munkacsoport

6. (TANÓRÁN KÍVÜLI) KÖZÖSSÉGFEJLESZTŐ, KÖZÖSSÉGFORMÁLÓ TEVÉKENYSÉGEK CENTRUM SZINTŰ MUNKACSOPORT

Iskolánkban jól szervezett és sok színű a diákélet. A programokat a tantestület és a vezetőség tervezi, a megvalósítást a DÖK szervezi és koordinálja. Minden olyan pályázatot és lehetőséget kihasználunk, ami diákjaink számára maradandó élményeket nyújt, ezzel erősítve kötődésüket az intézményhez.

Az új környezetbe való beilleszkedést gólyatábor segíti, ahol a képzésbe bekapcsolódó kilencedikes tanulók többnapos, vidám program keretében megismerkedhetnek tanáraikkal, leendő osztálytársaikkal és az iskola épületével. Az eseményekben dús program minden évben nagy siker.

A folyamatos diákélet fejleszti a tanulók kreatív gondolkodását, problémamegoldó készségét, kommunikációját, együttműködését. Mindezeken túl iskolánkban fontos nevelési elv a városhoz, a helyi hagyományok való kötődés ápolása, erősítése, mely a szülőföldhöz való kötődést segíti.

Őrizzük az iskolai és a bonyhádi Perczel-hagyományokat, emlékeket. Számon tartjuk és gondozzuk a Perczel-emlékeket, különösen a Perczelek sírjait. Október 6-án, és március 15-én koszorúzunk Perczel Mór honvéd tábornok sírjánál. Iskolánk legkiválóbb végzőseit a ballagás alkalmával tüntetjük ki a legrangosabb iskolai elismeréssel, a Perczel plakettel.

Mi vagyunk a bonyhádi környezetvédők. Kiállunk a környezetünkért az „Autómentes napon”, a „Föld napján”, a „Te szedd!” akciókon, versenyeken. Nem csupán részvevői, hanem aktív segítő, szervezői vagyunk ezeknek a programoknak.

Játszunk a gólyatáborban, a szecskaavatón, a Tavaszváró Kalandőrületen, hogy a kilencedikesek igazi perczeles családtaggá váljanak. Halloweenkor tökfaragó versenyen mutatjuk meg kreativitásunkat. 1953-óta tartunk Perczel-napot, a Tábornok születésnapjához igazítva. Ilyenkor a hagyományok felelevenítése mellett a vidám diákműsorok játszák a főszerepet.

Önkéntes munkánkkal segítjük a karitatív szervezetek küldetését. Önkénteseink minden évben részt vesznek a Máltai Szeretetszolgálat jótékonysági gyűjtésén. Gyűjtést szervezünk a Paradicsompusztai gyermekotthon gyermekei számára, melyet karácsonykor kis műsor kíséretében adunk át az otthon lakóinak.

Mint egy nagy család, megemlékezünk a jeles napokról, együtt várjuk a Télapót, karácsonyozunk, tartunk diáknapot, gyakran vagyunk szereplői a városi 48’-as és 56’-os ünnepség műsorának, illetve egyéb városi rendezvényeknek. A tanítás folyamatába épített projektnapok, témahetek keretében új információkat, új szemléletet sajátíthatnak el a tanulók.

Szívesen túrázunk, télen elmegyünk korizni, csak úgy, mert jó, mert szeretünk együtt lenni. Játékosan mérjük össze erőnket, ügyességünket, rugalmasságunkat, robbanékonyságunk a KERI Olimpián, és osztjuk meg a fődíjat, egy nagy tál epret.

Szakköri tevékenység keretében minden évben sok túrát szervezünk. Régi és mostani diákjaink szívesen járnak a Bartina túrára, a Bakancsos Atom Kupára, a Tolna Teljesítménytúrára, a TOTAKIV-re, vagy a Mikulás túrára. A túrákon a tea és a zsíros kenyér hagymával mindig kelendő, emlékbe kitűzőt, jelvényt kapunk.

A lelkesebbek túraszakkörön sajátítják el a profi tájékozódás fortélyait. Itt igazi túracsaláddá értünk. Számos versenyen indultunk sikerrel. A számos érem mellett jó néhány kupa díszíti az iskola trófea gyűjteményét, amit a túraversenyzők szereztek a Szarvasugrató Kupán, Zöldpont Túraversenyen, a Bakancsoson, TTT-n, TOTAKIV-en és a Természetjáró Diákok Országos Találkozóján.

Diákjaink külföldi utazással, élményekkel is gazdagodhatnak. Rendszeresen részt veszünk az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt Határtalanul! pályázaton. A programban azok a diákok vehetnek részt, akiknek a tanulmányi és közösségi munkája kiemelkedő volt, illetve még nem jártak iskolánkkal ilyen kiránduláson.

Erdélyi partnerünk a csíkszeredai Kós Károly Szakközépiskola, Szlovákiában az ógyallai Műszaki és Gépesítési Szakközépiskolával vagyunk kapcsolatban.

A program keretében a résztvevő országok tanulói ellátogatnak egymás országába, megismerkednek a fogadó iskola képzésének sajátosságaival, a látogatott ország kultúrájával és nevezetességeivel, földrajzi értékeivel.

Büszkék vagyunk arra, hogy nemcsak a szomszédos országokba jutnak el tanulóink, hanem a Tempus Közalapítvány által meghirdetett Erasmus+ tanulói mobilitás pályázatának keretében pl. az elmúlt tanévben diákjaink Németországban, Schkeuditzban jártak. Az ott töltött idő alatt asztalos, központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelők és szociális gondozó és ápoló tanulóink szereztek hasznos tapasztalatokat és kaptak Europass bizonyítványt.

 

Az iskolánkban a sportnak és az egészséges életmódnak nagyon fontos szerepe van, mely nem merül ki a testnevelés órákon végzett gyakorlatokban. Agilis testnevelő tanároknak köszönhetően, igen sok sporteseményen vesznek részt diákjaink. Kis iskolánk létszámához mérve a régió legeredményesebb iskolája vagyunk a diákolimpiai pontszámaink alapján.

Csapatsportokban a fiú és a lány röplabda a legeredményesebb. Külön edzéseik vannak a kezdő és a gyakorlott röplabdázóknak, hetente három alkalommal. Sok edzőmérkőzést is szerveznek, melyeken a sportolók élesben próbálhatják ki az edzéseken elsajátított tudást. A sok gyakorlásnak már évek tartó sikersorozat a gyümölcse. A megyei, országos elődöntőkön mindig részt vesznek lány- és fiú röplabda csapataink. Többször voltunk országos döntőn. Sőt strandröplabdában országos bajnokok is voltak lányaink.

Tehetséges, érdeklődő diákjaink számára lehetőséget biztosítunk tudásuk fejlesztésére, képességeik kibontakoztatására. Mivel a tehetség sokrétű, ezért a szakmai versenyek mellett a közismereti versenyekre is benevezzük és felkészítjük diákjainkat.

Történelemből a 11.A osztály nevezett be az „1456 – Halhatatlan hős születik” országos vetélkedőre, ahol a történelem tudás mellett a fantáziára, az alkotókészségre, együttműködésre van szüksége a csapatoknak. Nem csupán rajzolniuk kell térképeket, címereket, korabeli ábrázolásokat, a versenyzők csatajelenetek forgattak, hírműsort, személyes profilt szerkesztettek, leveleket, szónoklatokat fogalmaztak és adtak elő. Ennek köszönhetően már az országos döntőbe jutottak.

Az osztályban egyénileg is megmutatkozik a történelem szeretete, hiszen egy diákunk sikeresen szerepelt a László Gyula Országos Középiskolai Történelemverseny 2018-19-es döntőjében, ahol második helyezést ért el, és idén is a döntőbe jutott.

2019 márciusában a Kincses Tolna Megye Értékvetélkedőn gimnáziumi csapatokat megelőzve lett iskolai csapatunk első helyezett.

Szakmai versenyeken is jeleskednek diákjaink. A közgazdasági szakmacsoport tanulói szép eredményeket értek el a Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőn, a PénzSztár verseny megyei fordulóján, és képviselték iskolánkat az Ifjú Tudósok Diákköri Konferenciáján.

 

Kapcsolódó képgaléria

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva