Kövess minket:
Eseménynaptár
2024. április
H
K
Sz
CS
P
Szo
V
3
4
6
7
13
14
15
17
18
19
20
21
27
28
29
30

Összes esemény ›

Hírek / Aktualitások
Összes hír ›
Főoldal / Pályázatok / GINOP 6.2.3-17-2017-00038 / Fejlesztési területek / 8. IT - IKT fejlesztő centrum szintű munkacsoport

8. IT-IKT FEJLESZTŐ CENTRUM SZINTŰ MUNKACSOPORT

A munkacsoport célja volt a digitális eszközhasználat készségeinek fejlesztése az iskolai adminisztrációban, a pedagógusok körében és a tanulóknál, a multimédia eszközrendszerének megteremtése, hatékony kihasználása, időtálló tananyagok, műveltségtartalmak létrehozása és adaptálása.

Ezen feladat végrehajtásában a következő eredményeket értük el: a KIR és a KÍRA nyilvántartási rendszereket a gazdasági vezető és az adminisztrátorok használják napi szinten, ezzel a tanulói és a pedagógus nyilvántartás és bérszámfejtés egységes, naprakész lett. Ezen munka gördülékeny megvalósításához az adminisztratív dolgozók is kaptak új korszerű asztali számítógépeket és hozzá tartozó monitorokat. Ezen rendszerek segítségével gyorsult a tanulói ügyintézés és teljesen elektronikussá tudtuk tenni.

Az E-Kréta digitális napló használata a pályázat elején még nagyon gyerekcipőben járt, ezen próbáltunk javítani a 2 év alatt. Ezen szoftver részletes megismerésére több szakmai műhelyt és belső tudás megosztást is szerveztünk. Az első évben az osztályfőnöki funkciót vizsgáltuk át az osztályfőnöki munkaközösség tagjaival, majd a 2. tanévben az ESL modul tartalmára helyeztük a fő hangsúlyt. Az ESL modul statisztikailag egy nagyon jól megszerkesztett és részletes adattartalommal rendelkező része a programnak, sok információt ad az osztályfőnököknek a tanulók előmeneteléről.

A pályázatban vállaltuk, hogy a tanórák legalább 30 %-ban IKT eszközöket használunk. Ezt minden lekérdezési periódusban teljesítettük. Az élet egy kicsit rákényszerítette a kollégákat arra, hogy március 16-tól a digitális oktatásra való átállással ez az arány meg is emelkedett. Új programokat és új a digitális anyagok előállítására alkalmas módszereket ismertünk meg és osztottunk meg egymással.

Március 16-án iskolánkban átálltunk a digitális oktatásra a koronavírus járvány miatt, ennek megvalósítására a Team-s programot használjuk. Ezen program segítségével lehetőségünk van digitális tananyagok továbbítására, a számonkérésre és on-line órák megtartására. A program használatának elsajátításában Sterzl Gábor a Miamanó alapítvány Teams szakértője volt segítségünkre.

A digitális oktatásra való átállás sok tanulónak azért okozott nehézséget, mert nem volt otthon számítógép vagy egy számítógépen több gyerek osztozott, ezt a problémát úgy oldottuk meg, hogy a tanulóknak asztali számítógépet adtunk ki otthoni használatra.

A fenti célok megvalósításához nyertünk 40 db korszerű, nagy kapacitású laptopot, melyet a pedagógus kollégák között osztottunk szét, így minden aktív kollégának biztosított a korszerű digitális technológia.

Az informatikai oktatás megújítása érdekében a pályázatban nyert 20 db asztali számítógéppel és a hozzátartozó monitorral egy új számítógéptermet rendeztünk be.

A pályázat ideje alatt több belső képzést, mentorálást, óralátogatást szerveztünk IT eszközhasználattal a digitális oktatás bemutatására.

Kapcsolódó képgaléria

  
  
© 2019 Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum / Minden Jog Fenntartva